Jak wybrać odpowiednią gąbkę do makijażu?

Paulina

25 stycznia, 2024
Zanim kupisz gąbkę do makijażu, upewnij się, że materiał jest miękki, suchy i neutralny. Musisz również wybrać gąbkę, która jest wystarczająco duża dla Ciebie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z makijażem, wystarczy mała i cienka. Jeśli jednak wypróbowałaś już kilka marek podkładów i szukasz nowego sposobu ich aplikacji, powinnaś wybrać większą i gęstszą gąbkę.

Gąbka do makijażu – jakie są jej zalety?

Gąbka do makijażu to miękkie, przypominające tkaninę urządzenie z dziurką (lub dziurkami) na jednym końcu. Służy do nakładania makijażu na twarz. Kiedy używasz gąbki do makijażu, produkt znajduje się na jej powierzchni, a nie wchłania się w nią, więc łatwo go rozmyć. Jest ona również dobra do dotarcia do trudno dostępnych miejsc, takich jak okolice nosa i ust. Poza tym, że są miłe i delikatne, gąbki do makijażu są świetne dla osób cierpiących na trądzik, ponieważ pomagają utrzymać bakterie z dala od Twojej skóry. Uważaj jednak, aby nie nanieść żadnego produktu na twarz (lub poduszkę!), ponieważ może to spowodować wystąpienie wyprysków!

Gąbki do makijażu – jak czyścić?

Jednym ze sposobów czyszczenia gąbek do makijażu jest ręczne mycie ich w ciepłej wodzie z mydłem. Upewnij się, że dobrze je wypłukałeś i pozwoliłeś im wyschnąć na powietrzu przed ponownym użyciem. Aby zachować higienę gąbek, warto zainwestować w zestaw pędzli do makijażu Ulta Beauty, który zawiera dwa pędzle i etui do ich przechowywania. Jeśli chcesz pozbyć się wszystkich bakterii z gąbki, w drogeriach i sklepach kosmetycznych dostępne są specjalne środki czyszczące, przeznaczone specjalnie do czyszczenia gąbek do makijażu. Możesz również po prostu uruchomić swoje gąbki pod ciepłą wodą z jakimś mydłem od czasu do czasu, lub po prostu wytrzeć je wilgotną szmatką po czyszczeniu ich z mydłem i wodą.

Gdzie kupić gąbkę do makijażu?

Istnieje wiele różnych miejsc, w których można kupić gąbkę do makijażu. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz być w stanie kupić je w lokalnym sklepie z artykułami kosmetycznymi lub online. Jeśli chcesz kupić gąbkę do makijażu i nie wiesz, gdzie zacząć, oto kilka wskazówek: Uważanie, aby nie szczypać gąbki podczas mycia jest ważne. Możesz również wysterylizować ją, wkładając ją do mikrofalówki na 30 sekund. Możesz również wyciąć mały otwór w pokrywce garnka, a następnie umieścić w nim gąbkę, ponieważ pozwoli to na lepszą cyrkulację powietrza. Kupując nową gąbkę do makijażu, upewnij się, że jest ona wykonana z włókien syntetycznych, ponieważ bawełna jest trudna do skutecznego czyszczenia.

Jakie są najlepsze gąbki do makijażu?

Gąbki do makijażu są niezbędnym elementem, gdy starasz się uzyskać perfekcyjną aplikację makijażu za każdym razem. Są one niezwykle przydatne do równomiernego nakładania podkładu i korektora na twarz, a także do ściągania nadmiaru produktu i czyszczenia pędzli po użyciu. Istnieją dwa rodzaje gąbek do makijażu: syntetyczne i naturalne. Gąbki syntetyczne są wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak poliester, natomiast gąbki naturalne są wykonane z materiałów naturalnych, takich jak bawełna lub bambus.

Polecane: