Jak stworzyć kalendarz adwentowy za pomocą własnoręcznie wykonanych ozdób?

Paulina

22 stycznia, 2024
Tworzenie własnoręcznie wykonanych ozdób do kalendarza adwentowego to świetny sposób na podarowanie niepowtarzalnego prezentu dla bliskiej osoby.

Przygotowanie materiałów

Jeśli chcesz stworzyć kalendarz adwentowy za pomocą własnoręcznie wykonanych ozdób, musisz przygotować wszystkie materiały, których będziesz potrzebować. Na początek, będziesz potrzebować kilku zwykłych kartonów, aby stworzyć podstawę dla kalendarza. Możesz użyć jednego dużego kartonu do tworzenia ramki i siedmiu mniejszych kartonów do tworzenia pojemników na ozdoby. Następnie będziesz potrzebować farb, kleju, nożyczek i innych narzędzi do tworzenia ozdób. Wszystkie te materiały są dostępne w większości sklepów z artykułami do rękodzieła lub w internecie. Po uzyskaniu wszystkich materiałów jesteś gotowy do tworzenia swojego własnego kalendarza adwentowego!

Przygotowanie kalendarza adwentowego

Po zebraniu materiałów należy umieścić jedną ozdobę w każdej torebce prezentowej i zawiązać je sznurkiem lub taśmą klejącą. Następnie umieszcza się torby prezentowe na folii spożywczej, układając je w kształcie kalendarza (24 torby po trzy w rzędzie). Następnie zawiązuje się folię i zabezpiecza za pomocą nożyczek lub taśmy klejącej. Gdy torby są już gotowe, można je ozdobić według własnego uznania. Można użyć kolorowych koralików, bibuły, piórek, wstążek lub innych ozdób. Przyozdobiony kalendarz można powiesić na ścianie lub postawić na półce.

Uzupełnienie kalendarza adwentowego

Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie kalendarza adwentowego. Zazwyczaj jest on skonstruowany tak, że jeden prezent lub ozdoba jest ukryty w każdym kolejnym dniu adwentu. Możesz umieścić ozdoby w papierowych torebkach lub torebkach z organzy i umieścić je w kalendarzu. Możesz również ustawić je na stole lub półce. Aby utworzyć bardziej atrakcyjny wygląd, możesz ozdobić kalendarz adwentowy za pomocą łańcuchów z papieru, błyszczących gałązek świerku, świeczek lub innych ozdób świątecznych.

Polecane: