Najlepsze seriale kostiumowe

Wiem, że seriale kostiumowe mogą się kojarzyć jedynie z Dr Quinn (pff, i tak była super!), albo ze starymi telenowelami. A ja znalazłam kilka świetnych seriali kostiumowych, którymi nie mogłam się nie podzielić z Wami. Wiem, że wśród moich czytelników są też kinomaniacy, dlatego liczę na równie dobre polecenia! Nie przedłużając...1. Ania, nie Anna
Chyba nie muszę Wam mówić kim jest Ania Shirley? Muszę? Nie, jednak nie, uf. Jeśli nie przeczytaliście wszystkich tomiszczy Ani z Zielonego Wzgórza, albo przynajmniej nie widzieliście filmów z Anią, koniecznie musicie to nadrobić. Ania, nie Anna to serial, który jest reaktywacją tej powieści, wyszły już dwa sezony i mogłabym to oglądać w kółko! Ania jest tak samo niesforna, pomysłowa z największą wyobraźnią, jaką kiedykolwiek ktokolwiek posiadał. Nadal tak samo psoci, nadal tak samo wymyśla niestworzone wcześniej historie. U-wiel-biam!

2. Alienista
Zdecydowanie inny, lekko przerażający, a na pewno mroczny serial. Opowiada o tytułowym alieniście, czyli osoba, zajmująca się problemami psychicznymi, a w nowoczesnym tego słowa znaczeniu - po prostu psycholog. Do alienisty dołącza ilustrator, a także kilka innych postaci (np. świetna Dakota Fanning!) i razem rozwiązują zagadkę przerażających morderstw wśród młodocianych. Wszystko owiane jest brudem, a także przepaścią między biedotą, a bogato postawionymi baronami w XIX wieku w ówczesnym Nowym Jorku.

3. The Crown
Serial, o którym na pewno już kiedyś wspominałam - chyba przy okazji wpisu z ulubieńcami poprzedniego roku. Ten serial nadal jest na liście moich top of the top i na pewno prędko z niej nie spadnie. Historia królowej Elżbiety II, a także sytuacja polityczna, która dzieje się w ówczesnych czasach w Wielkiej Brytanii. To, jak panowała na początku królowa Elżbieta, a także jak się czuła. Serial jest przepełniony emocjami, wielkimi wyborami i wszystki, czym była obarczona królowa.4. Masters of Sex
Doktor Masters i jego asystentka rozpoczynają badania nad ludzką seksualnością. Zgorszeni? Nie powinniście, serial warto obejrzeć chociażby ze względu na rys historyczny. Świetnie przedstawiona jest tu rola kobiety, jako matki i rodzicielki, jako człowieka (lub nawet podczłowieka :>), który nie powinien zaznawać przyjemności, a także kobiety jako pracownika, a właściwie ograniczone prawa do pracy na wyższych stanowiskach. Jeden z moich ulubionych seriali - uwielbiam takie historyczne z elementem medycznym.

5. Telefonistki
Może jest to najprostszy z tych wszystkich seriali, o których dziś tu piszę (pewnie wszyscy spodziewaliby się Opowieści podręcznej), ale kto czasami nie potrzebuje trochę wyluzować? Serial jest hiszpańskojęzyczny, a opowiada o grupie kobiet, które pracują w centrali telefonicznej, co jest najnowocześniejszym miejscem w kraju. W tle oczywiście jest jeszcze wątek miłosny (nie jeden!), ale nie jest to klasyczna telenowela. Dwa sezony pochłonęłam bardzo szybko, na szczęście we wrześniu pojawi się trzeci!


Nie są to wszystkie dobre seriale kostiumowe, serdecznie polecam także The Knick, który opowiada o historii medycyny, Opowieść Podręcznej, który jest już klasyką (ale nie dokończyłam jeszcze drugiego sezonu, więc mój ranking wygląda tak, a nie inaczej), a także Westworld, który graniczy z wątkiem kostiumowym i bardzo nowoczesnym (ale drugiego sezonu także jeszcze nie widziałam).

Jakie Wy polecacie seriale kostiumowe? A może lubicie seriale, które wymieniłam?

Pozdrawiam,
Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Paulina blog | BLOG Design: karografia.pl