Kolor miesiąca Semilac | Żółty

Żółty to kolor odważny, mocny, który kojarzy nam się ze słońcem, a więc czymś ogromnym. Taki był właśnie miesiąc czerwiec - pod znakiem koloru żółtego. Reprezentował go odcień lakieru hybrydowego Semilac 156 Racing Car. Właśnie o nim i innych odcieniach żółci możemy przeczytać w ostatnim magazynie Manifique. Kolor oznacza ciepło, wiosnę, a więc i radość, która jest obecna przy budzeniu się życia po zimie. Lubicie ten kolor?
Sama nie jestem wielką fanką tego koloru. Fakt, że jest energetyczny, na paznokciach wygląda zaskakująco, a niektórzy są urodzeni, żeby ubierać taki kolor! Dla mnie jest on... zbyt odważny. Dlatego znalazłam też różne odcienie żółci w palecie Semilac, żeby móc oswoić się z byciem odważną.Kobieta jest uznawana za istotę odważną, dlatego ostatnio bardzo modnym stwierdzeniem jest "siła jest kobietą". I jak najbardziej uważam ten slogan za adekwatny, jeśli nie jest brany czysto feministycznie (bowiem do feminizmu bardzo mi daleko). Jest wiele silnych kobiet, chociażby artystek, które mogły się pochwalić swoją odwagą, chociażby, żeby żyć. Bardzo miło zaskoczyłam się, czytając o mojej idolce Fridzie Khalo (są tu jeszcze jakieś fanki jej brwi? :D). Ponadto ciężko by nie wspomnieć o naszej polskiej Marii Skłodowskiej-Curie. 
Kobiety od samego swojego urodzenia są narażane na oceny z zewnątrz, później w wieku nastoletnim i dorosłym. Siła, która wchodzi w kobietę, kiedy ma swoje potomstwo, które musi chronić. To wszystko jest niesamowite!W palecie Semilac odnalazłam osiem odcieni żółtego. Od rozbielonej żółci, po bardziej intensywne kolory:

197 White Lime - biel z dodatkiem jasnej żółci z serii Business Line, najdelikatniejszy odcień w całej palecie

023 Banana - żółć z dodatkiem bieli, według mnie najbardziej popularna żółć z dostępnych

182 Strong Lime - najbardziej limonkowy ze wszystkich kolorów, a jak limonka, to do zestawu brakuje już tylko drinka!

117 Yellow Sphinx - jasny, ciepły odcień żółci

156 Racing Car - najbardziej intensywny, wręcz jaskrawy odcień mocnego żółtego

531 Joyfull Yellow - kolor z najnowszej kolekcji Celebrate, słoneczny odcień żółtego

186 Kaymak Sweet - musztardowa wersja żółci o ciepłym odcieniu

263 Pastells Yellow - najcieplejszy odcień z odcieni, wręcz rozbielona pomarańcz


Na moich paznokciach gości kolor z kolekcji Celebrate 530 Delicate White


Jakie macie podejście do tak niecodziennych kolorów na paznokciach i ubraniach? Czy wolicie klasyczne, stonowane odcienie?

Pozdrawiam,
Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Paulina blog | BLOG Design: karografia.pl