Listopadowe podsumowanie książkowe + plany czytelnicze

Listopad nie obfitował w wiele książek, jednak dobrałam je tak, jak potrzebowałam. Chciałam, żeby były lekkie, niezbyt zajmujące, ale czytanie będzie szło mi sprawnie. Takie są właśnie trzy pozycje listopada. Jeśli chcecie poznać moją opinię na temat oczekiwanej przez wszystkich książkę Kasi Tusk, romans kultowej Collen Hoover, albo prawnicze zmagania ze swoimi bohaterami Remigiusza Mroza - zapraszam do czytania!


"Oskarżenie" Remigiusz Mróz

"Oskarżenie" to kolejna, już szósta część o Chyłce i Zordonie. Jeśli nie słyszałyście o tej serii - jest to thriller prawniczy, który opowiada o prawniczce i aplikancie, którzy muszą radzić sobie z przeciwnościami podczas spraw sądowych. Chyłka to kobieta, która bierze na siebie najtrudniejsze sprawy i... zazwyczaj sobie z nimi radzi. Ostatnia część mówi o problemach między głównymi bohaterami, jednak nie to jest głównym wątkiem. Ten mówi oskarżeniu jednego z bohaterów o próbę zabójstwa swojej matki. Jednak czy to jest prawda... Wszystko łączy się z pierwszą częścią. Ja jestem zakochana w tej serii i każdemu ją polecam.
Mróz za każdym razem kończy swoją książkę tak, że z wielką chęcią zaczełoby sie już kolejną. Problem jest taki, że jego książki czytam na bieżąco i na następną muszę czekać około roku...


"Make Photography Easier" Katarzyna Tusk

Hicior, o którym mówi cała blogosfera. Kasia Tusk jest autorką "Elemenatarza stylu", który był totalnym bestsellerem. Kiedy w internecie pojawiły się zapowiedzi najnowszej, drugiej książki, wszyscy oszaleli, bowiem Kasia napisała o fotografii. Fotografia to nieodłączna część blogowania, a autorka próbuje nam przekazać jak najwięcej informacji, żeby zdjęcia na blogu wyglądały jeszcze lepiej, ale także były dobrym wspomnieniem.
Książka jest lekka, idealna dla początkujących, ale dobra też dla tych, którzy chcą uzupełnić trochę wiedzy fotograficznej. Czyta się ją jak jeden z lżejszych wpisów na blogu, ale to plus. Nie dowiesz się o parametrach fotografii, lecz jak zrobić zdjęcie w domowych warunkach, żeby wyglądały dobrze. Jeśli ciągle masz problem z kadrowaniem, albo odnalezieniem najlepszego światła do swoich zdjęć - książka jest dla Ciebie.
Minusem tej książki jest klejone wydanie - pierwsza książka tej autorki jest wydana przepięknie, ta niestety wygląda dużo słabiej na jej tle.


"It Ends With Us" Colleen Hoover

Na tę książkę zdecydowałam się, bo chciałam przeczytać coś lekkiego i bardzo wciągającego. Tak właśnie jest z tą autorką. Czytałam wcześniej "November 9", który podbił serca wszystkich kobiet. Ta historia opowiada o dziewczynie, której życie nie było zbyt łatwe - jej ociec bił jej matkę. Pomagał jej w międzyczasie kolega, który nagle opuścił jej życie. Niestety fortuna kołem się toczy... Bohaterka spotyka prawie idealnego mężycznę, a chłopiec z dzieciństwa pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Książka bardzo wciąga i na pewno zaopatrzę się w inne pozycje tej autorki na długie zimowe wieczory. Polecam fankom romansideł ;)


Plany czytelnicze

"Zwierzęta nocy" Austin Wright
Właśnie zaczynam książkę, której ekranizację wdziałam ponad pół roku temu. Po takim czasie ochłonęłam i mogę zabrać się za książkę, bowiem film wywarł na mnie ogromne wrażenie. Książka rozpoczyna się bardzo dobrze, ale już widzę sprzeczności z ekranizacją, jeśli chodzi o postaci. Nie zmienia to faktu, że co wieczór czekam tylko aż będę mogła przeczytać rozdział!

"Jak zawsze" Zygmunt Miłoszewski
Miłoszewski to autor, którego poznałam dzięki trylogii o Szackim. Seria ta to thrillery psychologiczne w najlepszym wydaniu (bo naszym rodzimym). Dzięki niemu przekonałam się do polskiej literatury. Ta książka powstawała w ostatnim czasie po dłuższej przerwie i nie omieszkam jej przeczytać!

"Kolekcja nietypowych zdarzeń" Tom Hanks
Toma Hanksa uwielbiam za "Forresta Gumpa" i "Larry Crown - uśmiech losu", a także kilka innych filmów. Jego zamiłowanie do Polski jest niesamowite. Tak samo jak on jest ciekawy naszego kraju - ja jestem ciekawa tego, co napisał w swojej książce. 

"Perfumy. Stulecie zapachów" Lizzie Ostorm
Kiedy zobaczyłam zdjęcie tej książki u Klaudyny z bloga www.ekstrawagancko.com na jej instagramie - totalnie oszalałam. Ostatnio jestem miłośniczką wszelkich zapachów, dlatego czytanie o nich sprawi mi wielką frajdę! Już nie mogę się doczekać aż książka do mnie dojdzie.


Co przeczytałyście w ostatnim miesiącu? Jaka książka Was ostatnio zachwyciła? Jakie plany czytelnicze na przyszły miesiąc? Chętnie dowiem się, co polecacie <3

Pozdrawiam,
P.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Paulina blog | BLOG Design: karografia.pl