Wszystkie odcienie szarości Semilac, czyli idealny kolor na jesienny manicure

Jest taki moment w roku, kiedy przesiadamy się z mocnych i intensywnych kolorów na bardziej zgaszone, szarawe, z przytłumionymi tonami. Tak, ten moment to jesień, a kiedy mówimy o jesieni od razu przypomina nam się szary kolor, który nie jedno ma imię i można je interpretować na wiele sposobów. Istnieją ciepłe odcienie szarości, zimne, albo takie, które wpadają w brązy. Dziś chciałam Wam przedstawić moje wszystkie odcienie lakierów hybrydowych Semilac.


Kolekcja wszystkich lakierów Semilac to już ponad 200 odcieni! W ostatniej, najnowszej kolekcji Business Line wyszło aż trzydzieści sześć kolorów, gdzie możemy odnaleźć sporą garstkę przytłumionych, eleganckich odcieni, nie tylko szarości. Dziś pokażę Wam szaraczki nie tylko z tej kolekcji, a ze wszystkich zgromadzonych, od samego istnienia marki. Uzbierałam ich aż 17, a każdy mniej lub bardziej przypomina szarość. Zaczynając od zimnych, stalowych kolorów, aż po ciepłe, aż beżowe, kończąc na zimnym, ciemnym graficie.

Semilac Business Line - idealne odcienie nude na każdą porę roku


Pamiętam chwile, kiedy w kolekcji Semilac najbardziej popularnymi szarościami były kolory 105 Stylish Grey i 141 Lady In Grey. Na fejsbukowej grupie Semigrils tylko głosowały, który z tych kolorów jest piękniejszy, bardziej uniwersalny, idealny. Fakt, że w asortymencie marki było jeszcze kilka innych szarych kolorów, jednak są one bardziej głębokie i ciemne. Fanki szarości ciągle czekały na idealny jasny szary, a więc Semilac wypuścił mój ukochany kolor 183 Grey Pepper. A to był dopiero początek, bo w nowej kolekcji możemy znaleźć dużo więcej szarości, dla każdego coś dobrego!
Poniżej znajdziecie mój subiektywny opis każdego z kolorów, przy niektórych z nich będą odnośniki do postów, gdzie znalazły się moje paznokcie z użyciem tych kolorów.


224 Official Grey - idealna szarość pomiędzy ciemnym, a jasnym kolorem, jego podtony są o barwie neutralnej

141 Lady In Grey  - chłodny, głęboki odcień szarości, z dużą ilością niebieskich nut

206 Classic Grey - niby klasyczny szary odcień, jednak ja widzę tu błękitną poświatę, jeśli też ją widzicie dajcie znać!

205 Blue Grey - popielaty z błękitnymi podtonami, idealnie chłodny

183 Grey Pepper - najjaśniejszy z klasycznych szarości, idealnie wyważony pomiędzy ciepłym, a zimnym odcieniem szarego. Mój ulubieniec od samej premiery, a stylizację z jego użyciem możecie zobaczyć tutaj i tutaj

226 Heavy Grey - faktycznie najcięższy z szarych odcieni, ma w sobie aż zielonkawe tony, mocnya szarość dla odważnych kobiet!

105 Stylish Gray  - klasyka wśród gatunku, najpiękniejsza, idealny popiel z chłodnymi nutami. Na moich paznokciach tutaj.

207 Formal Grey - delikatnie jaśniejsza wersja 105 Stylish Gray, piękny odcień, mój ulubieniec507 Crispy Cookie - bardzo jasny odcień szarości pomieszany z różem i fioletem, idealny nudziak, możecie go zobaczyć na moich paznokciach tutaj

221 Smoky Beige - chłodny szarobeż, delikatnie ciemniejsza wersja 511 Insomnia, to będzie mój kolejny mani!

511 Insomnia - bardzo jasny beż z szarością, podtony, które możemy tu zauważyć wpadają w kolor wrzosowy. Pokazywałam Wam go na Instagramie tutaj, a na blogu tutaj

202 Grey Brown - ciepły odcień brązu z nutą szarości, piękny kolor kawy z mlekiem

140 Little Stone - kolor, w którym zakochana jest większość Semilacowych maniaczek, piękny kolor między szarością, a brązem, w kolorze kawy z mlekiem, obłęd!

017 Grey - popiel o kamienno brązowo szarym odcieniu, odkryłam go dzięki przygotowaniom do tego posta!

514 Puzzle - kolejna propozycja od Honoraty Skarbek, piękny ciepły brąz, często porównywany do 140 Little Stone, jednak jest dużo głębszym kolorem, na moich paznokciach zobaczycie go tutaj i tutaj

106 Wet Marengo - bardzo głęboki, ciemny szary z ciepłymi nutami, razem z 017 Grey jest to moje ostatnie odkrycie <3

016 Grunge - zimny, głęboki, prawie czarny odcień szarości, mój totalny ulubieniec, możecie go zobaczyć w mojej stylizacji tutajChciałam Wam pokazać te kolory w różnych perspektywach, dlatego macie tak dużo swatchy tych kolorów. Mam nadzieję, że idealnie oddadzą prawdziwy kolor.

Moja jesień zawsze otula się szarością, a Wasza? Jaki jest Wasz typ paznokciowy na tę porę roku? Zapomniałam o jakimś kolorze? Koniecznie dajcie znać, który z nich jest Waszym faworytem <3

Pozdrawiam,
P.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Paulina blog | BLOG Design: karografia.pl