Semilac 028 Classic Wine | 028 Classic Wine vs. 071 Deep Red

Czerwień na paznokciach? To klasyk! Klasyk w świecie, klasyk w mojej kosmetyczce, nie tylko na paznokciach. Uwielbiam też nosić czerwień na ustach, ale o tym dudniłam już wiele razy na blogu i w moich social mediach. Na jesień szukałam idealnego borda w palecie Semilac, jednak czerwieni i pochodnych kolorów jest tak dużo, że ciężko było podjąć decyzję.


Bardzo dawno, na początku mojej hybrydowej przygody nie wyobrażałam sobie nie mieć czerwieni w palecie. Zakupiłam więc kolor 071 - Deep Red, który faktycznie okazał się głęboką czerwienią, jednak jest jaśniejszy od koloru, który dziś Wam pokazuję - 028 Classic Wine. Swatche w internecie jednak pokazywały te dwa na bardzo zbliżone do siebie, czasami Deep Red był bardzo ciemny, a Classic Wine bardzo jasny. Nigdzie jednak nie znalazłam zdjęcia, na którym były obydwa te kolory obok siebie. Wyszłam na przeciw całemu Internetowy i Google grafika - sama dodam takie zdjęcie, mam nadzieję, że się rozejdzie w eter i już nikt nie będzie miał takiego problemu jak ja.

Semilac 071 Deep Red + negativ space


Na sam początek pokaże Wam jednak sam kolor 028 Classic Wine - jest to głęboki, zimny kolor, który kryje w pełni już po dwóch warstwach (071 potrzebował trzech warstw do pełnego krycia). Ma bardzo ładne powiązania do wiśniowego koloru, czyli takiego, który delikatnie wpada w fiolet. 


Semilac na temat tego koloru mówi, że jest to nasycona, barokowa czerwień w ciemnej, delikatnie wiśniowej tonacji. Wniosek? Mam idealnie takie samo zdanie na temat koloru, jak producent. Z resztą na temat krycia również - jest ono pełne.


Sam w sobie kolor nie stawia oporów z nakładaniem - jest o dosyć lejącej konsystencji i należy nakładać jak najcieńsze warstwy, lakier wygląda wtedy o wiele korzystniej i cały manicure utrzymuje się dłużej. Poniżej kilka zdjęć kolor 028 Classic Wine.


Na zdjęciu poniżej pokazuję Wam razem, w zestawieniu obydwa kolory, o których wspomniałam wcześniej: 071 Deep Red oraz 028 Classic Wine. Poza różnicami w kolorze, które widać na pierwszy rzut oka (Głęboka Czerwień jest jaśniejsza i w cieplejszym tonie, a Klasyczne Wino jest bardziej nasycone, jest wiśniową, ciemniejszą czerwienią), możemy zauważyć różnice w kryciu - 071 jest mniej kryjące niż 028. Nie jest to diametralna różnica, wystarczy dołożyć jedną warstwę więcej koloru. Nie jest to błąd w sztuce - wystarczy nakładać cieniutkie warstwy. Który jest Waszym ulubieńcem?


Kwestia wyboru tych dwóch kolorów zależy także od koloru skóry, ponieważ niestety, ale nie każdy kolor wygląda dobrze na każdej dłoni. Zazwyczaj dotyczy to kolorów nude i jasno różowych, czerwienie rzadko podkreślają niedoskonałości, natomiast bardzo często podkreślają paznokcie i całe dłonie, wyglądają elegancko.


Obydwa lakiery dostaniecie również w wersji klasycznej, lub dla bardziej zaawansowanych - żelowej.
Czy możecie polecić mi jeszcze jakąś piękną czerwień od Semilac? Która jest Waszą ulubioną czerwienią?

Pozdrawiam,
P.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Paulina blog | BLOG Design: karografia.pl