Paznokcie na jesień - sweterkowy manicure

Iście jesienna pogoda za oknem! Momentami wychodzi nawet słońce, ale na nosie nadal czuję chłód. Na szczęście na ratunek przychodzą swetry, nie tylko założone warstwami pod kurtką, ale atmosferę potrafią ocieplić też sweterki na paznokciach. Zapraszam na manicure jesienny!


Już od kilku lat, co jesień, w inspiracjach paznokciowych można znaleźć zdobienie sweterkowe. Nie mogłam się oprzeć temu trendowi, więc spróbowałam i ja go stworzyć. Zwykłymi lakierami raczej nie próbowałam, ale odkąd robię sobie manicure hybrydowy, nie mogłam nie spróbować. 


Stwierdziłam, że użyję bardzo jesiennych kolorów, ale nietypowych w połączeniu. Mamy tu odcień jasno kremowy, nudziakowo-różowy oraz ciemny khaki. Powiem Wam, że zakochałam się w tym połączeniu, wygląda obłędnie na paznokciach! Kilka postów temu pokazywałam Wam także mój wybór lakierów Semilac na jesień, nie zapomnijcie tam zajrzeć.  A więc kolory, które wybrałam to 162 Creamy Cookie (w którym się zakochałam, przepięknie wygląda na paznokciach!), 136 Creamy Muffin, 151 Army Green.

•  Lakiery hybrydowe na jesień - mój wybór od Semilac


Paznokcie pomalowałam typowo, tak jak zaleca Semilac. Odsunęłam skórki, przygotowałam paznokcie, następnie nałożyłam i utwardziłam bazę. Kolejnym krokiem były lakiery, zazwyczaj nakładam dwie warsty, które kolejno utwardzam. Następnie nakładam top i również go utwardzam, po czym odtłuszczam wszystkie paznokcie. 

Mam dla Was również mini-tutorial, klatka po klatce, jak go wykonać.


1. Zmatowienie i odtłuszczenie paznokci, na których ma znaleźć się sweterek. 

2. Namalowanie sondą pierwszej warstwy wzoru na paznokciach. Mój powtarzałam około trzech razy, bo na początku mi nie wychodził. Grunt to cierpliwość!

3. Powtórzenie drugiego punktu: po utwardzonym już wzorku należy go powtórzyć sondą. I tak dwa razy, aby wzorek był bardziej wypukły.

4. Pomalowanie paznokci matowym topem, żeby manicure wyglądał jeszcze bardziej klimatycznie. Polecam dwie warstwy, jedna może się zetrzeć.


A tutaj manicure przed i po. Które paznokcie podobają Wam się bardziej?

Musicie wybaczyć mi jakość zdjęć, niestety nie radzę sobie z brakiem światła w ciągu dnia :(

Pozdrawiam,
Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Paulina blog | BLOG Design: karografia.pl