Makijaż oka pasujący do każdej pomadki

Dziś już czwarty dzień z serii #loveyourlipsweek, więc chciałam Wam pokazać, co robię, żeby zaoszczędzić czas. Czy siadacie czasem przed lusterkiem bez żadnego pomysłu na makijaż? Myśli o tym, że nie wiem, jak umalować oko, a co dopiero później usta denerwują Was za każdym razem, kiedy musicie szybko wyjść z domu? Mam na to pewną receptę.


Otóż kiedy siadam przed lusterkiem, a czasu jest coraz mniej, wykonuję typowy makijaż twarzy, taki jak zawsze, bez udziwniania. Korzystam z kosmetyków, które najlepiej mi się sprawdzają i przetrwają cały dzień. Nie mam pomysłu na usta, więc nie chcę kombinować z makijażem oka, ale oko zawsze musi być podkreślone (w końcu to wrota do duszy ;)). Stawiam wtedy na dwa cienie do powiek. Pierwszy to matowy, neutralny brąz, który pasuje absolutnie do wszystkiego (i każdemu). A w wewnętrzny kącik nakładam coś, co otworzy moje oko. Pamiętajcie, że zawsze warto podkreślić linię rzęs, nawet bez wywijania jaskółek, to optycznie zagęści wasze rzęsy. Na sam koniec maskara. Ja lubię takie, które podnoszą moje opadające rzęsy. Na linię wodną można nałożyć cielistą kredkę, ja użyłam tutaj brązową.


matowy cień - Mac Omega, błyszczący cień - Nars z palety L'amour, Tojour, L'amour, eyeliner L'oreal Superliner, maskara - Benefit Roller Lash

Co sądzicie o makijażu oka? Prosty, szybki, ale zawsze efektowny. Na sam koniec makijażu możemy wybrać jaką pomadkę nałożymy. W końcu do tego oka będzie pasowała każda, zobaczcie same:


Wibo Million Dollar Lips 02, Miss Sporty 202 Melody, Golden Rose Dream Lips Lipliner 520, Manhattan Soft Mat Lipcream 45H, Nars Velvet Matte Lip Pencil Dolce Vita

Każda pomadka wygląda dobrze przy tak delikatnie podkreślonym oku. Jeśli chcecie wzmocnić efekt dołóżcie ciemniejszy cień w zewnętrznym kąciku oka - również zrobi robotę. Ja jednak preferuję minimalizm, kiedy nie wiem jaką pomadkę włożyć na początku makijażu.


Dziewczyny, od czego zaczynacie makijaż? Na co dzień stawiacie na coś neutralnego? Jak dopasowujecie makijaż oczu do makijażu ust?

Zapraszam także do moich koleżanek, gdzie możecie dostać jeszcze większą dawkę pomadkowych inspiracji:

• Olga - A piece of Ally
• Agnieszka - aGwer
 Alicja - Ala ma kota
• Justyna - Hushaaabye
• Klaudyna - Ekstawagancko
• Justyna - Okiem Justyny
• Patrycja - The Beauty Of Fashion

Pozdrawiam,
Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Paulina blog | BLOG Design: karografia.pl